< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Ides of March (Kodi 108200)     

Regjia: George Clooney

Me Aktoret: Ryan Gosling, George Clooney, Philip Seymour Hoffman, Paul Giamatti, Marisa Tomei, Evan Rachel Wood, Max Minghella, Jeffrey Wright, Jennifer Ehle, Gregory Itzin


Publikuesi: Cross Creek Pictures


Zhanret: Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 101 minuta


Data e Publikimit: 07/10/2011Pershkrimi i Filmit

Ambicia josh dhe pushteti korrupton në një triler nervozues nga regjizori i nominuar për Academy Award George Clooney. Punonjësi idealist i fushatës Stiven Majers (Ryan Gosling) është betuar të japë gjithçka për Guvernatorin Maik Morris (Clooney), një kandidat për president idetë inovatore të të cilit do mund të ndryshonin politikën. Megjithatë, një zgjedhje kandidatësh në Ohajo kërcënon të vërë në provë integritetin e Morrisit. Stiveni vihet në kurth në betejën e ndyrë dhe e gjen veten të kapur në një skandal ku rruga e vetme për të mbijetuar është të luash në të dyja anët. Kasti i mbushur me yje përfshin Philip Seymour Hoffman, Paul Giamatti, Marisa Tomei dhe Evan Rachel Wood.