< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Descendants (Kodi 108240)     

Regjia: Alexander Payne

Me Aktoret: George Clooney, Shailene Woodley, Beau Bridges, Robert Forster, Judy Greer, Matthew Lillard, Nick Krause, Amara Miller, Mary Birdsong, Rob Huebel, Patricia Hastie


Publikuesi: Fox Searchlight Pictures


Zhanret: Komedi, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 115 minuta


Data e Publikimit: 09/12/2011Pershkrimi i Filmit

Nga regjizori i mirënjohur i filmit Sideways (Alexander Payne) vjen një film jashtëzakonisht i ngrohtë dhe mendjemprehtë të cilin revista Rolling Stone e quan “shumë afër së përkryerës”. Fituesi i Academy Award George Clooney udhëheq kastin më të mrekullueshëm të vitit. Përjetoni një dramë të hidhur por dhe të ëmbël njëkohësisht që flet për përpjekjen e veçantë të një babai për t’u rilidhur me dy vajzat e tij dhe për kërkimin e tyre shpesh gazmor të së vërtetës në këtë film emocionues, ndriçues, gazmor dhe jashtëzakonisht njerëzor.