< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Gravity (Kodi 108728)     

Regjia: Alfonso CuarĂ³n

Me Aktoret: Sandra Bullock, George Clooney, Ed Harris, Orto Ignatiussen, Phaldut Sharma, Amy Warren


Publikuesi: Warner Bros. Pictures


Zhanret: Drame, Fantastiko Shkencor, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 91 minuta


Data e Publikimit: 04/10/2013Pershkrimi i Filmit

Dr. Rajan Stoun (Sandra Bullock) është një inxhiniere mjekësore brilante në misionin e saj të parë hapësinor, me austronautin veteran Mat Koualski (George Clooney) në komandë të fluturimit të tij të fundit para se të dalë në pension. Por në një shëtitje hapësinore në dukje rutinë, ndodh katastrofa. Anija hapësinore shkatërrohet, duke e lënë Stounin dhe Koualskin plotësisht vetëm, të lidhur me litar pas njëri-tjetrit dhe duke pluskuar në errësirë.