< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Monuments Men (Kodi 108893)     

Regjia: George Clooney

Me Aktoret: George Clooney, Matt Damon, Bill Murray, John Goodman, Jean Dujardin, Hugh Bonneville, Bob Balaban, Dimitri Leonidas, Cate Blanchett, Diarmaid Murtagh


Publikuesi: Columbia Pictures


Zhanret: Biografi, Drame, Lufte


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 118 minuta


Data e Publikimit: 07/02/2014Pershkrimi i Filmit

I bazuar në historinë e vërtetë të gjuetisë më të madhe të thesarit në histori, The Monuments Men është një dramë-aksion që fokusohet në një togë të Luftës II Botërore, e caktuar nga FDR-ja për të shkuar në Gjermani që të shpëtojë disa kryevepra artistike nga hajdutët nazistë dhe t’i kthejë te pronarët e tyre të vërtetë.