< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Money Monster (Kodi 109915)     

Regjia: Jodie Foster

Me Aktoret: George Clooney, Julia Roberts, Jack O'Connell, Dominic West, Caitriona Balfe, Giancarlo Esposito, Lenny Venito, Emily Meade, Olivia Luccardi, Chris Bauer, Katrina E. Perkins, Aly Mang


Publikuesi: Tristar


Zhanret: Krim, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 98 minuta


Data e Publikimit: 13/05/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Në melodramën e niveleve të larta, Përbindëshi i Parave, George Clooney dhe Julia Roberts luajnë rolet e prezantuesit televiziv financiar Li Gejts dhe regjisores së tij Patit, të cilët vihen në një situatë ekstreme kur një investues nevrik, që ka humbur gjithçka, futet me forcë në studion e tyre. Gjatë një rruge pa krye të tensionuar në një transmetim të drejtpërdrejtë para miliona shikuesve, Liu dhe Pati duhet të punojnë furishëm kundër kohës për të shpalosur misterin që fshihej pas një komploti në zemër të tregjeve globale të teknologjisë së lartë në ditët e sotme.