< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Arthur (Kodi 108107)     

Regjia: Jason Winer

Me Aktoret: Russell Brand, Helen Mirren, Greta Gerwig, Jennifer Garner, Geraldine James, Luis Guzmán, Nick Nolte, Christina Calph, Murphy Guyer, José Ramón Rosario


Publikuesi: Warner Bros. Pictures


Zhanret: Komedi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 110 minuta


Data e Publikimit: 08/04/2011Pershkrimi i Filmit

Russell Brand rishpik rolin e miliarderit të adhurueshëm Artur Bak, një njeri i papërgjegjshëm i cili është mbështetur gjithmonë në dy gjëra: në pasurinë e tij të pafund dhe në dadon e tij të përjetshme Hobson (fituesja e Academy Award Helen Mirren) për ta mbajtur larg telasheve. Tani ai përballet me sfidën e tij më të madhe: të zgjedhë midis një martese me  mblesëri me drejtoreshën ekzekutive ambicioze Suzana   (Jennifer Garner) që do t’i sigurojë jetesën e tij luksoze, ose një të ardhmeje të pasigurt me të vetmen gjë që paratë s’mund ta blejnë - Naomin (Greta Gerwig), dashurinë e tij të vërtetë. Me frymëzimin e Naomit dhe pak ndihmë jo tradicionale nga Hobsoni, Arturi do të marrë rrezikun më të shtrenjtë të jetës së tij dhe do të mësojë se ç’do të thotë të jesh burrë në këtë riimagjinim të komedisë romantike që ka fituar çmimin Oscar, Arthur.