< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Girl with the Dragon Tattoo (Kodi 108236)     

Regjia: David Fincher

Me Aktoret: Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer, Stellan SkarsgÄrd, Steven Berkoff, Robin Wright, Yorick van Wageningen, Joely Richardson, Geraldine James, Goran Visnjic, Donald Sumpter, Ulf Friberg


Publikuesi: Columbia Pictures, Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)


Zhanret: Krim, Drame, Mister


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 158 minuta


Data e Publikimit: 20/12/2011Pershkrimi i Filmit

Përshtatja në gjuhën angleze e romanit suedez të Stieg Larsson ndjek një gazetar të turpëruar, Mikel Blumkvist (Daniel Craig), ndërsa ai heton zhdukjen 40-vjeçare të mbesës së një patriarku të pasur. Ai ndihmohet nga hakerja e kompjuterave plot me vathë dhe tatuazhe e quajtur Lisbetë Salander (Rooney Mara). Ndërsa punojnë së bashku në hetim, Blumkvisti dhe Salanderi zbulojnë një korrupsion të pamasë përtej gjithçkaje që kanë imagjinuar ndonjëherë.