< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Sherlock Holmes: A Game of Shadows (Kodi 108261)     

Regjia: Guy Ritchie

Me Aktoret: Robert Downey Jr., Jude Law, Noomi Rapace, Stephen Fry, Jared Harris, Kelly Reilly, Geraldine James, William Houston, Gilles Lellouche, Eddie Marsan, Rachel McAdams


Publikuesi: Warner Bros. Pictures


Zhanret: Aksion, Aventure, Krim


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 128 minuta


Data e Publikimit: 20/12/2011Pershkrimi i Filmit

Sherlok Holms (Robert Downey Jr.) ka qenë gjithmonë njeriu më i zgjuar në dhomë... deri më tani. Është një kriminel i ri gjenial në arrati - Profesori Moriarti (Jared Harris) - dhe jo vetëm që është i barabartë me Holmsin nga ana intelektuale, por kapaciteti i tij për të bërë të këqija, duke u bashkuar nga mungesa e tij e ndërgjegjes, mund t’i japin një avantazh mbi detektivin e famshëm.