< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Diana (Kodi 108743)     

Regjia: Oliver Hirschbiegel

Me Aktoret: Naomi Watts, Naveen Andrews, Douglas Hodge, Geraldine James, Charles Edwards, Cas Anvar, Juliet Stevenson


Publikuesi: Le Pacte


Zhanret: Biografi, Drame, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 113 minuta


Data e Publikimit: 20/09/2013Pershkrimi i Filmit

Diana është një dramë biografike e vitit 2013, e drejtuar nga Oliver Hirschbiegel. E njohur dhe e adhuruar nga miliona njerëz, ajo ishte Mbretëreshë në zemrat e njerëzve, megjithatë, historia e mashkullit të fundit që pushtoi zemrën e saj nuk është treguar kurrë më parë. Princesha Diana (Naomi Watts), një herë e një kohë femra më e famshme në botë, frymëzoi një komb të tërë me bujarinë, dhembshurinë dhe mirësinë e saj - dhe në vitet e saj të fundit ajo do të njihej me mashkullin i cili, nga ana e tij, frymëzoi atë. Në një histori e cila deri më sot ka mbetur e pathënë, Diana prezanton një kohë në jetën e Princeshës që ishte shumë e rëndësishme në formimin e viteve të saj të fundit, duke përmbushur kërkimin e saj për lumturinë e vërtetë dhe vulosjen e trashëgimisë së saj.