< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Sherlock Holmes (Kodi 107870)     

Regjia: Guy Ritchie

Me Aktoret: Robert Downey Jr., Jude Law, Rachel McAdams, Mark Strong, Eddie Marsan, Robert Maillet, Geraldine James, Kelly Reilly, William Houston, Hans Matheson


Publikuesi: Warner Bros


Zhanret: Aksion, Aventure, Krim, Mister, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 129 minuta


Data e Publikimit: 25/12/2009Pershkrimi i Filmit

Një një portret të ri e dinamik të karakterëve thuajse më të famshëm të Arthur Conan Doyle, “Sherlok Holms” dërgon Holmsin dhe partnerin e tij të vendosur Uotsonin në sfidën e tyre më të fundit. Duke zbuluar aftësi luftuese po aq vdekjeprurëse sa edhe inteligjenca e tij legjendare, Holmsi do të luftojë si asnjëherë më parë për të mposhtur një kërcënim të ri dhe për të zbuluar një komplot vdekjeprurës që mund të shkatërrojë vendin.