< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Chasing Mavericks (Kodi 108526)     

Regjia: Michael Apted, Curtis Hanson

Me Aktoret: Gerard Butler, Elisabeth Shue, Taylor Handley, Leven Rambin, Scott Eastwood, Abigail Spencer, Channon Roe, Andy Arness, Jenica Bergere, Jonny Weston, Alexander Kanellakos


Publikuesi: 20th Century Fox


Zhanret: Drame, Sport


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 116 minuta


Data e Publikimit: 26/10/2012Pershkrimi i Filmit

Historia e vërtetë frymëzuese e jetës së fenomenit të sërfit Jay Moriarity. Kur 15-vjeçari Jay zbulon se dallgët Maverikë, disa prej dallgëve më të mëdha në Tokë, nuk janë vetëm të vërteta, por ekzistojnë vetëm disa milje larg shtëpisë së tij në Santa Kruz, ai kërkon ndihmën e legjendës vendase Frosty Hesson për ta stërvitur që t'u shpëtojë. Ndërsa Jay dhe Frosty nisen në kërkimin e tyre për të arritur të pamundurën, ata krijojnë një miqësi unike që transformon jetën e të dyve dhe përpjekja e tyre për të zbutur Maverikët kthehet në diçka më tepër sesa vetëm të bërit sërf.