< Kthehu tek Faqja e Meparshme

London Has Fallen (Kodi 109815)     

Regjia: Babak Najafi

Me Aktoret: Gerard Butler, Aaron Eckhart, Morgan Freeman, Alon Aboutboul, Angela Bassett, Robert Forster, Jackie Earle Haley, Melissa Leo, Radha Mitchell, Sean O' Bryan, Charlotte Riley, Waleed Zuaiter


Publikuesi: Millennium Films


Zhanret: Aksion


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 98 minuta


Data e Publikimit: 04/03/2016


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Pasi vdes Kryeministri britanik në rrethana misterioze, të gjithë liderët e botës perëndimore duhet të marrin pjesë në funeralin e tij. Por ai që nis si eventi më i mbrojtur në tokë, kthehet në një komplot vdekjeprurës për të vrarë liderët më të fuqishëm të botës dhe për të përhapur një vizion të tmerrshëm të së ardhmes. Presidenti i SHBA-së, kryetari i tij i shquar i shërbimit sekret dhe një agjente britanike e MI6-ës që nuk i beson askujt, janë njerëzit e vetëm që kanë ndonjë shpresë ta ndalojnë këtë.