< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Dunkirk (Kodi 110380)     

Regjia: Christopher Nolan

Me Aktoret: Fionn Whitehead, Tom Glynn-Carney, Jack Lowden, Harry Styles, Aneurin Barnard, James D'Arcy, Barry Keoghan, Kenneth Branagh, Cillian Murphy, Mark Rylance, Tom Hardy, Kevin Guthrie, Elliott Tittensor


Publikuesi: Warner Bros. Pictures


Zhanret: Lufte, Histori, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 106 minuta


Data e Publikimit: 21/07/2017


  


Pershkrimi i Filmit

Fillimet e Lustës së Dytë Botërore, Maj 1940. Forcat gjermane po i afrohen Dunkirkut, një porti francez në afërsi të kufirit belg. Forcat britanike dhe ato aleate janë të bllokuara me shpinë nga deti dhe me fytyrë nga armiku, që është shumë herë më i fuqishëm se ata. Dhe ndërkohë që rreziku sa vjen dhe rritet, komanda britanike ndërmerr një operacion mjaft të guximshëm me emrin Dinamo.

Shikoje Falas në Kualitet HD