< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Any Body Can Dance 2 (Kodi 109536)     

Regjia: Remo

Me Aktoret: Lauren Gottlieb, Shraddha Kapoor, Varun Dhawan, Prabhudheva, Pooja Batra, Christine Vienna, Dharmesh Yelande, Frances Rose Padunan, Tala Marie, Phillip Allen Hall III, Shawn Wilson, Brian Blu


Publikuesi: UTV Motion Pictures


Zhanret: Muzikal


Gjuha: Indiane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 154 minuta


Data e Publikimit: 19/06/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Historia ndjek udhëtimin e një grupi indian kërcimi, një larmi djemsh dhe vajzash, të cilët vijnë nga rrugët periferike të Mumbait dhe marrin famë, skualifikohen me turp dhe pastaj përpiqen heroikisht të kërkojnë hakmarrjen dhe rikthimin e lavdisë së humbur dhe krenarisë. Do të mund të arrijnë sukses në platformën më të madhe ndërkombëtare? Do ta bëjnë ata krenar zotin Vishnu, i cili vetë po lufton me të shkuarën e tij jo dhe aq të përkryer? ABCD 2 është një film madhështor me kërcime 3D i cili udhëton në qytetin kumbues të Las Vegasit dhe është një udhëtim i hidhur dhe i ëmbël dashurie, miqësie, tradhtie, nderi dhe shpagimi.