< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Grease Live! (Kodi 110112)     

Regjia: Thomas Kail, Alex Rudzinski

Me Aktoret: Julianne Hough, Aaron Tveit, Vanessa Hudgens, Keke Palmer, Carly Rae Jepsen, Mario Lopez, Carlos PenaVega, Kether Donohue, Jordan Fisher, David Del Rio


Publikuesi: Paramount Television


Zhanret: Muzikal, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 130 minuta


Data e Publikimit: 31/01/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Pasi shijuan një romancë verore, gjimnazistët Deni dhe Sendi bashkohen sërish papritur kur ajo transferohet në Gjimnazin Rajdell. Atje Sendi duhet të hahet me Rizon cinike dhe Zonjat Rozë në përpjekje për të fituar zemrën e Denit sërish.