< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Dallas Buyers Club (Kodi 108748)     

Regjia: Jean-Marc Vallée

Me Aktoret: Matthew McConaughey, Jared Leto, Jennifer Garner, Denis O'Hare, Steve Zahn, Griffin Dunne, Dallas Roberts, Kevin Rankin


Publikuesi: Focus Features


Zhanret: Biografi, Drame, Histori


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 117 minuta


Data e Publikimit: 22/11/2013Pershkrimi i Filmit

Matthew McConaughey jep performancën e karrierës së tij në këtë film të fuqishëm të frymëzuar nga ngjarje të vërteta. Kauboji i Teksasit Ron Vudruf (McConaughey) sheh jetën e tij të kthehet përmbys kur diagnostikohet me HIV-pozitiv dhe i japin 30 ditë kohë për të jetuar. I vendosur për të mbijetuar, Vudrufi e merr situatën në duart e tij duke gjurmuar mjekime alternative nga e gjithë bota qofshin ato të ligjshme ose jo. Pasi gjen një aleat të papritur tek Rajoni (Jared Leto), ai themelon një “klub blerësish” dhe bashkon një bandë të dëbuarish në një përpjekje për dinjitet dhe pranim që frymëzon në mënyra që askush nuk do të mund t’i kishte imagjinuar.