< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Rob the Mob (Kodi 108921)     Pershkrimi i Filmit

Nju Jork 1991, Kriminelët e parëndësishëm, Tomi (Pit) dhe Rozi (Arianda), kanë dy gjëra të përbashkëta: një dashuri pasionante për njëri-tjetrin, dhe rekorde kriminale. Në përpjekje për të ndrequr gjërat, Rozi gjen një punë në një agjensi përmbarimi. Ajo bind edhe Tomin të bashkohet me të. Por shumë shpejt, Tomi fillon të lërë turnet për të bërë diçka më të rëndësishme, të frekuentojë gjyqin e bujshëm të bosit mafioz, Semit, "Demi" Gravano, dëshmia e të cilit më në fund përmbys bosin e familjes Gambino, Xhon Goti.