< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Still Alice (Kodi 109364)     

Regjia: Richard Glatzer, Wash Westmoreland

Me Aktoret: Julianne Moore, Kristen Stewart, Alec Baldwin, Kate Bosworth, Shane McRae, Hunter Parrish, Seth Gilliam, Stephen Kunken, Erin Darke, Daniel Gerroll


Publikuesi: Sony Pictures Classics


Zhanret: Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 101 minuta


Data e Publikimit: 20/02/2015


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Alis Holand është një profesore gjuhe me karrierë të gjatë dhe një martesë të bukur nga e cila ka edhe tre fëmijët e saj. Por të gjitha këto fillojnë të ndryshojnë kur merr vesh se vuan nga sëmundja e Alzheimerit. Alisa përpiqet jo vetëm që t'i mbijetojë sëmundjes, por edhe për dashurinë ndaj vetes dhe familjes së saj.