< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Ip Man: The Final Fight (Kodi 108566)     

Regjia: Herman Yau

Me Aktoret: Anthony Wong Chau-Sang, Eric Tsang, Jordan Chan, Gillian Chung, Anita Yuen, Yan-yan Hung, Luxia Jiang, Timmy Hung, Ip Chun


Publikuesi: Emperor Motion Pictures, National Arts Films Production


Zhanret: Aksion, Biografi, Drame


Gjuha: Kineze

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 100 minuta


Data e Publikimit: 28/03/2013Pershkrimi i Filmit

Në Hong Kongun e pasluftës, kryemjeshtri legjendar i Uing Çun-it, Ip Man, thirret edhe një herë pa dëshirë në veprim, kur ato çka duken si sfida të thjeshta nga stile rivale kung fu-je shumë shpejt e tërheqin në botën e errët dhe të rrezikshme të Triadave. Tani, për të mbrojtur jetën dhe nderin, ai nuk ka zgjedhje tjetër veçse të luftojë një herë të fundit...