< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Amazing Spider-Man 3D (Kodi 420052)     

Regjia: Marc Webb

Me Aktoret: Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans, Sally Field, Martin Sheen, Denis Leary, Julianne Nicholson, Irrfan Khan, Annie Parisse, Campbell Scott, Miles Elliot, Charlie DePew, Chris Zylka


Publikuesi: Columbia Pictures


Zhanret: Aksion, Aventure, Fantazi


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 136 minuta


Data e Publikimit: 03/07/2012Pershkrimi i Filmit

Piter Parker është një adoleshent që ka probleme serioze për t’u përshtatur në jetën e përditshme shkollore duke bërë që të tallen çdo ditë me të edhe studentët e tjerë. I dashuruar në fshehtësi me studenten Guen Steisi, që është dhe vajza e kreut të policisë, Piteri do të gjendet në befasi kur gjatë një prezantimi në muzeun e historisë së fizikës do të pickohet nga një merimangë, e cila do t'i ndryshojë ADN-në. Dhe pikërisht këtu Piteri duhet t’i hapë rrugë... të Mrekullueshmit Njeriut Merimangë.