< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Life of Pi 3D (Kodi 420067)     

Regjia: Ang Lee

Me Aktoret: Suraj Sharma, Irrfan Khan, Rafe Spall, Ayush Tandon, Gautam Belur, Adil Hussain, Tabu, Ayaan Khan, GĂ©rard Depardieu, Mohd. Abbas Khaleeli, Vibish Sivakumar


Publikuesi: Fox 2000 Pictures


Zhanret: Aventure, Drame, Fantazi


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 126 minuta


Data e Publikimit: 21/11/2012Pershkrimi i Filmit

Në Kanada, një shkrimtar viziton tregimtarin indian Pai Patel dhe i kërkon t'i tregojë historinë e jetës së tij. Pai tregon historinë e fëmijërisë së tij në Pondiçerri të Indisë dhe origjinën e nofkës së tij. Një ditë, i ati i tij, një pronar kopshti zoologjik, shpjegon se bashkia nuk do ta mbështesë më kopshtin zoologjik dhe që kështu ka vendosur të shpërngulen në Kanada, ku kafshët të cilat zotëronte familja gjithashtu do të shiten. Ata hipin në në një anije japoneze mallrash së bashku me kafshët dhe krejt papritmas, ndodh një stuhi që shkakton anijen të mbytet. Pai mbijeton në një varkë shpëtimi së bashku me një zebër, një orangutang, një hienë dhe një tigër Bengali mashkull të quajtur Riçard Parker. Ata pluskojnë në Oqeanin Pacifik, me hienën agresive dhe Riçard Parkerin duke i marrë uria. Pai duhet të gjejë një mënyrë për të mbijetuar.