< Kthehu tek Faqja e Meparshme

D-Day (Kodi 109062)     

Regjia: Nikhil Advani

Me Aktoret: Rishi Kapoor, Arjun Rampal, Irrfan Khan, Huma Qureshi, Shruti K. Haasan, Imran Hasnee, Aakash Dahiya, Ashwin Dhar, Chandan Roy Sanyal, Nasser


Publikuesi: DAR Motion Pictures


Zhanret: Aksion


Gjuha: Indiane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 151 minuta


Data e Publikimit: 19/07/2013Pershkrimi i Filmit

Një ekip ekspertësh nisen me mision për të arrestuar njeriun më të kërkuar në Indi dhe arrijnë të paimagjinueshme... deri sa diçka shkon keq.