< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Talvar (Kodi 109737)     

Regjia: Meghna Gulzar

Me Aktoret: Irrfan Khan, Konkona Sen Sharma, Neeraj Kabi, Sohum Shah, Atul Kumar, Gajraj Rao, Prakash Belawadi, Shishir Sharma, Sumit Gulati, Somen Mishra


Publikuesi: Reliance Entertainment


Zhanret: Drame, Mister, Triler


Gjuha: Indiane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 133 minuta


Data e Publikimit: 02/10/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Historia zhvillohet rreth vrasjes misterioze të vajzës 14-vjeçare, Shrutit, dhe shërbyesit në shtëpinë e saj, Kempalit. Filmi është bazuar në çështjen e vrasjes së dyfishtë Nodia në vitin 2008, ku flitej se prindërit ishin të dyshuarit kryesorë. Filmi tregon tre këndvështrime të çështjes, të cilat lidhen me vazhdimin e hetimeve.