< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Bajirao Mastani (Kodi 109771)     

Regjia: Sanjay Leela Bhansali

Me Aktoret: Priyanka Chopra, Deepika Padukone, Ranveer Singh, Mahesh Manjrekar, Irrfan Khan, Milind Soman, Aditya Pancholi, Tanvi Azmi, Ayush Tandon, Raza Murad, Yatin Karyekar, Vaibbhav Tatwawdi


Publikuesi: Eros International


Zhanret: Drame, Histori, Romance


Gjuha: Indiane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 158 minuta


Data e Publikimit: 18/12/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Baxhirao luftoi më shumë se 40 beteja të mëdha dhe shumë të vogla, duke moshumbur asnjë. Kur sulmon ushtrinë e maharajait Badelkant dhe e mund atë, duke marrë mbretërinë e tij, ai njihet me Mastanin, vajzën e maharajait. Ai bie në dashuri dhe martohet me të, por diçka e tillë nuk pëlqehet nga familja e tij. Kjo për arsye se ajo ka gjak myslyman.