< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Inferno (Kodi 110074)     

Regjia: Ron Howard

Me Aktoret: Tom Hanks, Felicity Jones, Irrfan Khan, Omar Sy, Ben Foster, Sidse Babett Knudsen, Ana Ularu, Ida Darvish, Wolfgang Stegemann


Publikuesi: Columbia


Zhanret: Aksion


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 121 minuta


Data e Publikimit: 28/10/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Kur Robert Langton zgjohet në një spital italian me humbje të kujtesës, ai bashkon fuqitë e tij me Siena Bruks, një doktoreshë që shpreson ta ndihmojë që të rimarrë fuqitë e tij dhe të ndalojë një të çmendur, që kërkon të lirojë një plagë globale për njerëzimin dhe që ka të bëjë me "Ferrin" e Dantes.