< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Nocturnal Animals (Kodi 110110)     

Regjia: Tom Ford

Me Aktoret: Amy Adams, Jake Gyllenhaal, Michael Shannon, Aaron Taylor-Johnson, Isla Fisher, Karl Glusman, Armie Hammer, Laura Linney, Andrea Riseborough, Michael Sheen


Publikuesi: Focus Features


Zhanret: Drame, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 116 minuta


Data e Publikimit: 09/12/2016


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Një ”histori brenda një historie,” në të cilën pjesa e parë ndjek një grua me emrin Suzana që merr një dorëshkrim libri nga ish-burri i saj, një burrë që ajo e kishte lënë 20 vite më parë, që i kërkonte mendim. Elementi i dytë ndjek dorëshkrimin, i titulluar “Kafshët e Natës,” i cili flet për një burrë, pushimet familjare të të cilit kthehen në të dhunshme dhe vdekjeprurëse. Gjithashtu vazhdon të ndjekë historinë e Suzanës, e cila gjendet duke kujtuar martesën e parë të saj dhe duke u përballur me disa të vërteta të errëta për veten.