< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Clash Of The Titans (Kodi 107881)     

Regjia: Louis Leterrier

Me Aktoret: Sam Worthington, Liam Neeson, Ralph Fiennes, Jason Flemyng, Gemma Arterton, Alexa Davalos, Tine Stapelfeldt, Mads Mikkelsen, Luke Evans, Izabella Miko


Publikuesi: Warner Bros


Zhanret: Aksion, Aventure, Drame, Fantazi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 106 minuta


Data e Publikimit: 02/04/2010Pershkrimi i Filmit

Te Përplasja e Titanëve, beteja më e madhe për pushtet vë në përballje njerëzit kundër mbretërve dhe mbretërit kundër perëndive. Por lufta midis perëndive vetë mund të shkatërrojë botën. I lindur nga një perëndi por i rritur si njeri, Perseu (Sam Worthington) është i dëshpëruar për të ndihmuar familjen e tij nga Hejdsi (Ralph Fiennes), perëndia hakmarrëse e botës së nëndheshme. Me asgjë të mbetur për të humbur, Perseu del vullnetar të udhëheqë një mision të rrezikshëm për të mundur Hejdsin para se ai të marrë fuqi nga Zeusi (Liam Neeson) dhe të çlirojë ferrin në Tokë. Duke drejtuar një grup të guximshëm luftëtarësh, Perseu niset në një udhëtim të rrezikshëm në thellësi të botëve të ndaluara. Duke luftuar demonë djallëzorë dhe përbindësha të frikshëm, ai do të mund të mbijetojë vetëm nëse pranon fuqinë e tij si perëndi, shpërfillë të shkruarën dhe ta krijojë vetë fatin e tij.