< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Denial (Kodi 110071)     

Regjia: Mick Jackson

Me Aktoret: Rachel Weisz, Tom Wilkinson, Timothy Spall, Andrew Scott, Jack Lowden, Caren Pistorius, Alex Jennings, Harriet Walter, Mark Gatiss, Andrea Deck, Maximilian Befort


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Biografi, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 110 minuta


Data e Publikimit: 21/10/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Autorja dhe historiania e brohoritur fort Debora E. Lipstad duhet të luftojë për të vërtetën historike për të vërtetuar se Holokausti ka ndodhur vërtet, ndërsa David Irvingu, një mohues i njohur, e padit atë për shpifje.