< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Before I Wake (Kodi 109906)     

Regjia: Mike Flanagan

Me Aktoret: Kate Bosworth, Thomas Jane, Jacob Tremblay, Annabeth Gish, Scottie Thompson, Dash Mihok, Kyla Deaver, Lance E. Nichols, Courtney Bell, Justin Gordon, Jason Alan Smith


Publikuesi: Sierra / Affinity


Zhanret: Drame, Fantazi, Horror


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 96 minuta


Data e Publikimit: 02/08/2016


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Në këtë melodramë intensive që të trazon zemrën, Xhesi dhe Marku vendosin të marrin në shtëpi djaloshin shumë të ëmbël tetëvjeçar, Kodin. Ata nuk e dinin që Kodi tmerrohej nga gjumi. Në fillim menduan se shtëpitë e tij të mëparshme të paqëndrueshme kishin shkaktuar një devijim në gjumin e tij, por shumë shpejt e zbulojnë se pse: Ëndrrat e Kodit shfaqen në realitet ndërkohë që ai fle. Në një moment ata përjetojnë mrekullinë e pabesueshme të imagjinatës së Kodit, dhe në tjetrin, natyrën e tmerrshme të tmerreve të tij të natës. Për të shpëtuar familjen e tyre, Xhesi dhe Marku nisin një gjueti të re dhe të rrezikshme për të zbuluar të vërtetën që fshihej prapa maktheve të Kodit.