< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Vicky Cristina Barcelona (Kodi 107750)     

Regjia: Woody Allen

Me Aktoret: Javier Bardem, Penélope Cruz, Rebecca Hall, Scarlett Johansson, Christopher Evan Welch, Chris Messina, Patricia Clarkson, Kevin Dunn, Julio Perillán, Juan Quesada


Publikuesi: Mediapro


Zhanret: Drame, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 95 minuta


Data e Publikimit: 15/08/2008Pershkrimi i Filmit

Fituesi i çmimit Oscar Javier Bardem, e nominuara për çmimin Oscar Penelope Cruz dhe e nominuara për çmimin Golden Globe Scarlett Johansson i vënë zjarr qytetit mahnitës të Barcelonës në këtë komedi seksi e romantike. Viki dhe Kristina janë dy vajza të reja amerikane që shkojnë të kalojnë një verë në Spanjë e ku takojnë një “kazanova” joshës dhe ish gruan e tij të bukur por shpërthyese. Kur të gjithë ngatërrohen në mënyrë romantike me njëri-tjetrin, shkëndijat e zjarrta nisin të fluturojnë në mënyrë shumë, shumë, shumë gazmore!