< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Eat Pray Love (Kodi 107982)     

Regjia: Ryan Murphy

Me Aktoret: Julia Roberts, James Franco, Richard Jenkins, Viola Davis, Billy Crudup, Javier Bardem, Arlene Tur, Tuva Novotny, Lidia Biondi, Luca Argentero, James Schram


Publikuesi: Columbia Pictures


Zhanret: Drame, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 145 minuta


Data e Publikimit: 13/08/2010Pershkrimi i Filmit

Duke besuar se në jetë ka më shumë se burri, shtëpia dhe karriera, Liz Gilbert (Julia Roberts) e gjen veten me një oreks të ri për jetën në këtë histori të vërtetë frymëzuese, të bazuar në librin best-seller. Ajo largohet nga Nju Jorku dhe niset në një udhëtim njëvjeçar, duke udhëtuar në Itali, Indi dhe Bali - duke kërkuar veten nëpërmjet ushqimit të mirë, meditimit dhe shpresës për të gjetur dashurinë e vërtetë. James Franco, Billy Crudup dhe Javier Bardem luajnë gjithashtu në këtë aventurë frymëzuese të mbushur me humor dhe kurajë.