< Kthehu tek Faqja e Meparshme

007 Skyfall (Kodi 108426)     

Regjia: Sam Mendes

Me Aktoret: Daniel Craig, Judi Dench, Javier Bardem, Ralph Fiennes, Naomie Harris, Berenice Marlohe, Ben Whishaw, Albert Finney, Rory Kinnear, Ola Rapace, Tonia Sotiropoulou, Helen McCrory


Publikuesi: Metro-Goldwyn-Mayer


Zhanret: Aksion, Aventure


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 143 minuta


Data e Publikimit: 09/11/2012Pershkrimi i Filmit

Në "Skyfall", e kaluara e errët e M-së kthehet dhe vë në dyshim besimin e Bondit (Daniel Craig) për të. Ndërsa selia e MI6 sulmohet, agjenti 007 thirret për të zbuluar, por edhe për të eliminuar kërcënimin që vjen nga Silva (Javier Bardem në versionin bjond), me çdo çmim, madje edhe me jetën e tij.