< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Gunman (Kodi 109439)     

Regjia: Pierre Morel

Me Aktoret: Sean Penn, Idris Elba, Javier Bardem, Ray Winstone, Mark Rylance, Jasmine Trinca, Melina Matthews, Blanca Star Olivera, Deborah Rosan, Daniel Westwood, Jorge Leon Martinez


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Aksion


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 115 minuta


Data e Publikimit: 20/03/2015


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Tetë vite pas largimit nga Kongo pasi vrau ministrin e minierave të vendit, ish vrasësi Xhim Terrier kthehet përsëri, duke vuajtur nga stresi dhe duke gërmuar në puse për të shlyer të shkuarën e tij të dhunshme. Pas një tentative vrasjeje ndaj tij, Terrieri fluturon për në Londër për të zbuluar kush e do të vdekur, dhe pse. Kërkimi i Terrierit e çon drejt një ribashkimi me Enin, një grua që ai e donte dikur, dhe që tani ishte martuar me një biznesmen nafte me marrëveshje në Afrikë.