< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Muppets Most Wanted (Kodi 108971)     

Regjia: James Bobin

Me Aktoret: Tom Hiddleston, Salma Hayek, Lady GaGa, Christoph Waltz, Danny Trejo, Debby Ryan, Ty Burrell, Ray Liotta, Tina Fey, Ross Lynch, Bridgit Mendler, Ricky Gervais, Jemaine Clement, Til Schweiger, Frank Langella


Publikuesi: Disney


Zhanret: Komedi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 107 minuta


Data e Publikimit: 21/03/2014Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Muppets Most Wanted e çon gjithë bandën e kukullave në një turne mbarëbotëror, duke shitur teatrot e tyre në disa nga destinacionet më emocionuese të Evropës, përfshirë Berlinin, Madridin, Dublinin dhe Londrën. Por telashet i ndjekin kukullat në turneun e tyre. Ata e shohin veten të ngatërruar në një krim ndërkombëtar të kryesuar nga Konstandini, krimineli numër një i botës dhe një fat i keq për Kermit Bretkosën dhe bashkëpunëtorin e tij djallëzor të ashtuquajturin numri dy, Dominikun, që luhet nga Ricky Gervais.