< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Joy (Kodi 109776)     

Regjia: David O. Russell

Me Aktoret: Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Bradley Cooper, Edgar Ramirez, Diane Ladd, Virginia Madsen, Isabella Rossellini, Dascha Polanco, Elisabeth Rohm, Susan Lucci, Laura Wright, Maurice Bernard


Publikuesi: 20th Century Fox


Zhanret: Biografi, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 125 minuta


Data e Publikimit: 25/12/2015


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Viti 1995. Xhoin e ka tërhequr gjithmonë krijimi i gjërave, një qëllim ky i nxitur gjithmonë nga gjyshja e saj nga mamaja, Mimi. Xhoi ndien se mungesa e mbështetjes ka bërë që të tjerët të përdorin idetë e saj. Përveçse ishte trokë, Xhoi ishte personi tek i cili ktheheshin të gjithë në çaste vështirësie. Ajo punon si sporteliste e një linje ajrore dhe jeton me mamanë e saj Terrin e cila kalon gjithë kohën e saj duke parë telenovela , me ish-burrin e saj Tonin, dhe dy fëmijët e tyre. Kësaj përzierje i shtohet edhe babai i saj, Rudi, pronar i një garazhi që menaxhohet nga gjysmë-motra më e madhe e Xhoit, Pegi, me të cilën ajo ka një marrëdhënie disi të tendosura, për të cilën Xhoi bën bilancin.