< Kthehu tek Faqja e Meparshme

X-Men: Apocalypse (Kodi 109946)     

Regjia: Bryan Singer

Me Aktoret: James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Oscar Isaac, Nicholas Hoult, Rose Byrne, Tye Sheridan, Sophie Turner, Olivia Munn, Lucas Till, Evan Peters, Kodi Smit-McPhee, Hugh Jackman, Alexandra Shipp, Ben Hardy


Publikuesi: 20th Century Fox


Zhanret: Aksion, Aventure, Fantastiko Shkencor


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 143 minuta


Data e Publikimit: 27/05/2016


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Që në fillim të qytetërimit, ai u adhurua si zot. Apokalipsi, mutanti i parë dhe më i fuqishëm nga universi i Njerëzve-X, grumbulloi fuqitë e shumë mutantëve të tjerë, duke u bërë i pavdekshëm dhe i pathyeshëm. Pas zgjimit të tij pas mijëra vitesh, ai zhgënjehet me botën që gjen dhe rekruton një skuadër mutantësh të fuqishëm, duke përfshirë edhe Magneton e dëshpëruar, për të pastruar njerëzimin dhe për të krijuar një rend të ri botëror, mbi të cilin do të sundonte. Ndërsa fati i botës varet në fije të perit, Rejvëni me ndihmë e Profesorit X duhet të drejtojë një skuadër Njerëzish-X të rinj për të ndaluar armikun e tyre më të madh dhe për të shpëtuar njerëzimin nga shkatërrimi i plotë.