< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Crazies (Kodi 107916)     

Regjia: Breck Eisner

Me Aktoret: Timothy Olyphant, Radha Mitchell, Joe Anderson, Danielle Panabaker, Christie Lynn Smith, Brett Rickaby, Preston Bailey, John Aylward, Joe Reegan, Glenn Morshower


Publikuesi: Overture Films


Zhanret: Mister, Fantastiko Shkencor, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 101 minuta


Data e Publikimit: 26/02/2010Pershkrimi i Filmit

Në këtë shikim të shpejt të “ëndrrës amerikane” që shkoi keq, një fenomen i pashpjegueshëm ka pushtuar qytetarët e Ogden Marsh. Një nga një njerëzit e qytezës bien viktima të një toksine dhe shndërrohen në krijesa sadistikisht të dhunshme. Njerëzit që ditë më parë bënin një jetë të qetë, tani kthehen në vrasës të etur për gjak. Me një kast aktorësh si Timothy Olyphant dhe Radha Mitchell, ky risajim i filmit klasik të George A. Romero, plot horror, suspans dhe aksion, do t’ju lërë pa frymë deri në çastet... vërtet të fundit.