< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Operation: Endgame (Kodi 107951)     

Regjia: Fouad Mikati

Me Aktoret: Joe Anderson, Rob Corddry, Ellen Barkin, Odette Yustman, Maggie Q, Zach Galifianakis, Adam Scott, Brandon T. Jackson, Emilie de Ravin, Beth Grant


Publikuesi: Darko Entertainment


Zhanret: Drame, Aksion, Komedi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 82 minuta


Data e Publikimit: 20/08/2010Pershkrimi i Filmit

Operacioni: Fundi i Lojës përqendrohet në dy grupe rivale vrasësish qeveritarë, të cilët punojnë në një godinë të nëndheshme tepër sekrete dhe përdorin emra të koduar nga letrat Tarot. Kur i sapopunësuari “Budallai” bashkohet në grup, mbërrin në ditën e tij të parë të punës vetëm për të zbuluar se shefi i tij është vrarë dhe zyra ku punojnë është bllokuar dhe është kthyer në një bombë me sahat. Ai tani duhet t’u shpëtojë kolegëve të tij, të gjejë vrasësin dhe të zbulojë një mënyrë para se i gjithë vendi të shpërthejë.