< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Grey (Kodi 108275)     

Regjia: Joe Carnahan

Me Aktoret: Liam Neeson, Dermot Mulroney, James Badge Dale, Frank Grillo, Joe Anderson, Nonso Anozie, Dallas Roberts, Ben Bray, Anne Openshaw, Peter Girges, Jonathan Bitonti, James Bitonti, Ella Kosor


Publikuesi: Scott Free Productions


Zhanret: Aksion, Aventure, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 117 minuta


Data e Publikimit: 27/01/2012Pershkrimi i Filmit

Liam Neeson luan si heroi i pangjashëm Otuej në këtë aventurë të fuqishme mbijetese. Pasi avioni i tyre rrëzohet në vendin e shkretë dhe të izoluar të Alaskës, një grup punonjësish nafte detyrohet të gjejë një rrugë për t’u kthyer në civilizim. Ndërsa Otuej i udhëheq të mbijetuarit e plagosur përmes dëborës dhe akullit të vrazhdë, ata gjurmohen pa mëshirë nga një kope ujqish që do të bëjnë gjithçka për të mbrojtur territorin e tyre. I mbushur me adrenalinë, aksion dhe me disa nga skenat më të tensionuara dhe brutalisht reale të sulmit të filmuara ndonjëherë, Grija brohoritet si një triler tek i cili mund të zhysësh dhëmbët!