< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Devil's Violinist (Kodi 108866)     

Regjia: Bernard Rose

Me Aktoret: David Garrett, Jared Harris, Andrea Deck, Joely Richardson, Veronica Ferres, Olivia D'Abo, Helmut Berger, Christian McKay, Thomas Anton, Peter R. Bishop


Publikuesi: Universum Film (UFA)


Zhanret: Biografi, Drame, Muzikal


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 122 minuta


Data e Publikimit: 31/10/2013Pershkrimi i Filmit

Kur violinisti italian Nikolo Paganini hyri në Parisin e Francës në fillim të viteve 1830, ai e pushtoi atë me talentin e tij. Koncertet mbusheshin plot, femrat dergjeshin në këmbët e tij dhe nëpër klubet e debatit, tema më e diskutuar ishte gjenialiteti i rrëmbyer i muzikantit. Në vendin e tij të lindjes, thuhej se në mënyrë që të luash aq mirë, duhej t’ia shisje shpirtin tënd djallit...