< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Hatton Garden Job (Kodi 110278)     

Regjia: Ronnie Thompson

Me Aktoret: Matthew Goode, Stephen Moyer, Joely Richardson, Clive Russell, Phil Daniels, Larry Lamb, David Calder, Jack Doolan, Daniel Eghan, Mark Harris


Publikuesi: Signature


Zhanret: Krim


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 92 minuta


Data e Publikimit: 14/04/2017


  


Pershkrimi i Filmit

Në prill të vitit 2015, Kompania e Depozitave të Sigurisë në Kopshtin Haton, një vend depozitash nën tokë në zonën Kopshti Haton në Londër, u grabit nga katër burra pleq. Totali i vjedhur mund të ketë një vlerë prej 200 milionë sterlina, dhe ky incident është quajtur “Vjedhja më e madhe në historinë ligjore të Anglisë.”