< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Mirror Mirror (Kodi 108291)     

Regjia: Tarsem Singh

Me Aktoret: Julia Roberts, Lily Collins, Armie Hammer, Nathan Lane, Mare Winningham, Michael Lerner, Robert Emms, Sean Bean, Jordan Prentice, Mark Povinelli, Joe Gnoffo, Danny Woodburn


Publikuesi: Relativity Media


Zhanret: Aventure, Komedi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 106 minuta


Data e Publikimit: 30/03/2012Pershkrimi i Filmit

Një nga përrallat më të dashura në botë merr një kthesë tepër gazmore në këtë film të freskët dhe emocionues që luan fituesja e çmimit Oscar Julia Roberts. Pasi shpenzon të gjitha paratë e saj, një mbretëreshë e ligë magjistare (Roberts) komploton të martohet me një princ të pasur dhe të bukur (Armie Hammer). Ka vetëm një problem, ai është i dashuruar me një princeshë të bukur, Borëbardhën (Lily Collins). Tani, së bashku me shtatë xhuxha rebelë, Borëbardha nis një betejë epike të së mirës kundër së keqes në këtë film gazmor, magjik që do ta dashurojë e gjithë familja.