< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Taken 3 (Kodi 109244)     

Regjia: Olivier Megaton

Me Aktoret: Liam Neeson, Maggie Grace, Famke Janssen, Forest Whitaker, Dougray Scott, Jon Gries, Leland Orser, Sam Spruell, Jonny Weston, Andrew Howard, Dylan Bruno, Judi Beecher, Al Sapienza, Don Harvey


Publikuesi: EuropaCorp


Zhanret: Aksion


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 104 minuta


Data e Publikimit: 09/01/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Liam Neeson rikthehet si ish-operativi i fshehtë Brajan Mills, pritja e gjatë e të cilit për t’u pajtuar me ish-gruan e tij mbetet në mes, pasi ajo vritet brutalisht. I kapluar nga tërbimi, dhe i futur në kurth për krimin, ai ia mbath për t’i shpëtuar ndjekjes së CIA-s, FBI-së dhe policisë. Për herë të fundit, Millsit i duhet t’i përdorë "aftësitë e tij të veçanta," për të gjetur vrasësit e vërtetë, të arrijë markën e tij unike të drejtësisë, dhe të mbrojë, gjënë e vetme që ka më shumë rëndësi për të, të bijën.