< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Filth (Kodi 108758)     

Regjia: Jon S. Baird

Me Aktoret: James McAvoy, Jamie Bell, Jim Broadbent, Joanne Froggatt, Imogen Poots, Shirley Henderson, Eddie Marsan, Emun Elliott, Kate Dickie, Ron Donachie


Publikuesi: FilmHouse Germany


Zhanret: Drame, Krim


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 97 minuta


Data e Publikimit: 24/04/2014Pershkrimi i Filmit

Komplotuesi Brus Robertson (James McAvoy), një polic fanatik dhe i korruptuar, është në radhë për ngritje në detyrë dhe nuk do të ndalojë përpara asgjëje për të marrë atë që dëshiron. I caktuar për të zgjidhur një vrasje brutale dhe i kërcënuar nga aspirimet e kolegëve të tij, duke përfshirë Rei Lenoksin (Jamie Bell), Brus vendos të planifikojë shkatërrimin e tyre, nën hundën e Kryeinspektorit Toal. Ndërsa i kthen kolegët e tij kundër njëri-tjetrit duke u vjedhur gratë dhe duke u ekspozuar sekretet, Brusi fillon të humbasë veten në një rrjet mashtrimi që nuk mund ta kontrollojë më.