< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Bad Words (Kodi 108943)     

Regjia: Jason Bateman

Me Aktoret: Jason Bateman, Judith Hoag, Allison Janney, Kathryn Hahn, Ben Falcone, Rachael Harris, Beth Grant, Philip Baker Hall, Patricia Belcher, Ethan Dizon, Bob Stephenson, Rohan Chand, Greg Cromer, Steve Witting


Publikuesi: Focus Features


Zhanret: Komedi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 99 minuta


Data e Publikimit: 28/03/2014Pershkrimi i Filmit

Xheizon Batmen jep kontibutin e tij si drejtues filmash me komedinë shkatërruese "Fjalët e pista". Zoti Batmen, që luan rolin e Gai Triblit, një 40-të vjeçar, zbulon një shteg tek rregullat e Konkursit Kombëtar të Pendës së Artë për Gërmëzimin, dhe vendos të shkaktojë trazira duke e zaptuar konkursin. Zyrtarët e konkursit, prindërit e acaruar dhe fëmijët ambicioz të klasës së tetë, nuk i hyjnë në sy Gait sepse ai i thyen ëndrrat e tyre për fitore dhe famë. Ndërkohë që gazetarja (Kethrin Hen) përpiqet të zbulojë arsyen e vërtetë, Gai krijon një aleancë me një konkurrent, Çaitanin 10-të vjeçar(Rohan Chand), i cili nuk shqetësohet nga motoja që Gai ka për jetën "mos merr peng".