< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Tower (Kodi 108555)     

Regjia: Ji-hoon Kim

Me Aktoret: Sul Kyung-gu, Ye-jin Son, Sang-kyung Kim, In-Pyo Cha, Mina Cho, Ji-han Do, Jung In Ki, Tae-won Kwon, Han-wi Lee, Kim Sung Oh


Publikuesi: Splendid Film


Zhanret: Aksion, Drame


Gjuha: Koreane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 122 minuta


Data e Publikimit: 11/01/2013Pershkrimi i Filmit

Në Vigjiljen e Krishtlindjeve do të bëhet një festë në Kullën e Qiellit, një kompleks ultra- luksoz, për të mahnitur banorët e saj të pasur dhe të ftuarit VIP. Dae-ho, menaxheri i ndërtesës dhe një baba beqar, detyrohet të anulojë planet që ka me vajzën e tij Hana për të punuar në këtë festë. Ndërkohë Jung-ki, kryezjarrfikësi legjendar i Stacionit Joido, i ka premtuar më në fund gruas së tij të kalojnë një mbrëmje festive. Festa është në kulmin e saj me dy helikopterë që po fluturojnë sipër për të hedhur dëborë dhe për ta bërë gjithçka perfekte. Kur katastrofa e paimagjinueshme godet, Dae-ho dhe Jung-ki duhet të mbledhin gjithë forcën dhe kurajën që kanë për të shpëtuar mijëra jetë njerëzish, por me çfarë kosto për veten dhe të dashurit e tyre?