< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Ip Man 3 (Kodi 109752)     

Regjia: Wilson Yip

Me Aktoret: Donnie Yen, Lynn Hung, Jin Zhang, Mike Tyson, Patrick Tam, Karena Ng, Kai-Chung Cheung, Kent Cheng, Ka-Yan Leung, Kwok-Kwan Chan


Publikuesi: Pegasus Motion Pictures


Zhanret: Aksion, Biografi


Gjuha: Kineze

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 104 minuta


Data e Publikimit: 24/12/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Mjeshtri Ip Man merr përsipër të stërvisë një nxënës të ri, Brus Lin, dhe harxhon shumë kohë me të, sepse shikon që ai ka aftësi të mëdha. Por në të njëjtën kohë, një luftëtar i famshëm rruge, Frenku, e sfidon mjeshtrin Ip Man në një përballje kung-fuje.