< Kthehu tek Faqja e Meparshme

White House Down (Kodi 108641)     

Regjia: Roland Emmerich

Me Aktoret: Channing Tatum, Jamie Foxx, Maggie Gyllenhaal, Jason Clarke, Richard Jenkins, James Woods, Joey King, Michael Murphy, Garcelle Beauvais, Lance Reddick


Publikuesi: Columbia Pictures


Zhanret: Aksion, Drame, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 131 minuta


Data e Publikimit: 28/06/2013Pershkrimi i Filmit

Policit të Kapitolit Xhon Kejl (Channing Tatum) sapo i është refuzuar puna e tij e ëndrrave me Shërbimet Sekrete për të mbrojtur Presidentin Xhejms Sojer. Duke mos dashur të zhgënjejë vajzën e tij të vogël me lajmet e këqija, ai e çon atë në një vizitë në Shtëpinë e Bardhë, kur kompleksi pushtohet nga një grup i armatosur paraushtarak. Tani, me qeverinë e kombit duke rënë në kaos dhe kohën duke mbaruar, është në dorën e Kejlit të shpëtojë presidentin, vajzën e tij dhe kombin.