< Kthehu tek Faqja e Meparshme

John Wick (Kodi 109230)     

Regjia: Chad Stahelski, David Leitch

Me Aktoret: Keanu Reeves, Michael Nyqvist, Alfie Allen, Adrianne Palicki, Willem Dafoe, Ian McShane, Bridget Moynahan, Jason Isaacs, Bridget Regan, Lance Reddick, Dean Winters, David Patrick Kelly, Kevin Nash


Publikuesi: Summit Entertainment


Zhanret: Aksion, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 101 minuta


  


Pershkrimi i Filmit

Xhon Uiku është një vrasës bandash i cili pasi bie në dashuri me një grua, ai tërhiqet nga puna. Pesë vite më vonë gruaja e tij vdes, dhe për t’u siguruar që të mos jetë vetëm i dhuron një qen i cili shkon tek ai pas vdekjes së saj. Më vonë disa burra që donin makinën e tij, i futen në shtëpi dhe i vrasin qenin. Kur e merr veten, Uiku vendos të hakmerret për vrasjen e qenit. Shumë shpejt ai mëson se lideri i grupit është djali i ish punëdhënësit të tij. Tashmë të gjithë e duan të vdekur, por Uiku është po aq i mirë sa dikur.