< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Ottoman Lieutenant (Kodi 110277)     

Regjia: Joseph Ruben

Me Aktoret: Michiel Huisman, Hera Hilmar, Josh Hartnett, Ben Kingsley, Haluk Bilginer, Ben Badra, Paul Barrett, Jessica Turner, Peter Hosking


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Drame, Lufte


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 110 minuta


Data e Publikimit: 10/03/2017


  


Pershkrimi i Filmit

Një grua shumë e bukur me një karakter të fortë, e cila, e irrituar nga padrejtësitë që ndodhnin në vendin e saj, largohet nga Shtetet e Bashkuara pasi njihet me Xhudin, një doktor amerikan i cili drejton një mision mjekësor të largët brenda Perandorisë Otomane, një botë si ekzotike ashtu edhe e rrezikshme, dhe në prag të asaj që do të bëhej më pas Lufta e Parë Botërore. Atje ajo gjendet e testuar për besnikëri ndaj Xhudit dhe themeluesit të misionit kur bie në dashuri me armikun e tyre të perceptuar, një toger në Ushtrinë Perandorake Otomane. Tani, me forcat e armatosura pushtuese në pragun e derës së tyre, dhe me botën që po zhytej në një luftë gjithëpërfshirëse, ajo duhet të marrë një vendim nëse do të bëhet ashtu siç duan të tjerët, apo do të jetë vetvetja.